Dropshipping na Prestashop. Czy to dobre rozwiązanie?

0
769

Rozważasz zająć się na poważnie sprzedażą internetową, ale jesteś dopiero na początku drogi i nie wiesz, od czego zacząć. Dobrze byłoby wystartować ze sklepem, który dobrze współpracuje z hurtownią, od której chcesz kupować swoje produkty. Masz już produkt, który według Ciebie pozwoli zarabiać miliony? Ważne jest, abyś znał się na nim lub/i stanowiłby pożądaną niszę rynkową, w której widzisz swoją szansę na sukces. Najlepszą opcją na skuteczny handel internetowy jest dropshipping. Prestashop to sklep, który znacznie ułatwi Ci zarządzanie tym biznesem. 

Prosty sklep internetowy

Ściślej mówiąc, to platforma opensource, której pobranie jest zupełnie darmowe. To duże ułatwienie dla początkującego sprzedawcy, gdyż większość sklepów może zaproponować Ci jedynie 14-dniowy okres testowy. Czym jeszcze wyróżnia się PrestaShop? Bądź świadomy, że na PrestaShop zbudowano już ponad 300 000 sklepów! Analizując zalety tego oprogramowania, aż chce się powiedzieć – prosty shop. Nie da się zaprzeczyć, że taki właśnie jest. Łatwa instalacja, po pierwsze. Intuicyjna obsługa, przejrzysty wygląd i back-endowy interfejs to kolejne atuty, które mogą skłonić stawiających pierwsze kroki do biznesu e-commerce. Jeśli potrzebne Ci bardziej złożone funkcje, dostępne są opcje zarówno darmowe oraz płatne. 

Sklep bez magazynu

Tak, to możliwe. Nie musisz tworzyć wysokiego składu w swoim salonie, aby sprzedawać w sieci. Do tego służy dropshipping Prestashop, które daje Ci możliwość wystartowania z małym budżetem i działania na stosunkowo małym sklepie. Nie ominą Cię jednak koszty związane z hostingiem, ceryfikatem SSL i zakupem domeny. Wraz z rozwojem prawdopodobnie będziesz potrzebował dodatkowych wtyczek. 

Mimo tego, w porównaniu ze sklepem stacjonarnym, w przypadku platformy e-commerce poniesiesz o wiele mniejsze koszty. Czy odniesiesz większy sukces, to zależy nie tylko od wyboru oprogramowania, ale także od dobrej obsługi klienta oraz marketingu.

Skomentuj lub podziel się opinią