Zewnętrzna księgowość, czyli prowadzenie ksiąg przez zewnętrznych specjalistów

0
651

Outsourcing zewnętrznej księgowości, czyli powierzenie ksiąg specjalistom spoza firmy, stało się nieodłącznym elementem skutecznego zarządzania finansami w dzisiejszym środowisku biznesowym. Przedsiębiorstwa decydują się na to z kilku istotnych powodów… a my przedstawimy Ci niektóre spośród nich.

Outsourcing księgowości. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Zewnętrzni eksperci — a takich można znaleźć właśnie w biurach rachunkowych — oferują nam wysokiej jakości usługi księgowe oparte na swojej specjalistycznej wiedzy oraz doświadczeniu. W przeciwieństwie do wewnętrznych księgowych nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym pozwala skorzystać z usług ekspertów, którzy są na bieżąco z najnowszymi przepisami podatkowymi, a także zmianami w prawie księgowym (ostatnie lata pokazują, że i jednych, i drugich jest po prostu sporo). Dzięki temu firma zlecająca księgowość na zewnątrz może uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych z niejasnościami podatkowymi i prowadzić księgowość zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kolejnym powodem, który przemawia za korzystaniem z zewnętrznej księgowości, jest obniżenie kosztów operacyjnych. Zatrudnienie wewnętrznego księgowego (w pełnym wymiarze godzin) to wariant, który wiąże się z wieloma wydatkami, takimi jak pensja, składki społeczne czy szkolenia. Outsourcing umożliwia przedsiębiorcom płacenie tylko za konkretne usługi, które są im potrzebne, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do sporych oszczędności finansowych… a to argument, który z pewnością przekona niejednego przedsiębiorcę.

Przedsiębiorstwa świadczące zewnętrzną obsługę księgową są w stanie elastycznie dostosować swoje usługi do rosnących potrzeb klienta. W miarę jak firma się rozwija, zakres usług księgowych może być łatwo modyfikowany (np. można poszerzyć zakres outsourcingu o profesjonalne usługi z zakresu kadr i płac), co czyni outsourcing atrakcyjną opcją dla przedsiębiorstw w różnych etapach rozwoju.

Zewnętrzne biuro rachunkowe — dźwignia do rozwoju biznesu?

Zatrudnienie zewnętrznych specjalistów do prowadzenia ksiąg rachunkowych to rozwiązanie, które ma również pozytywny wpływ na efektywność i koncentrację na kluczowych obszarach biznesu. W sytuacji, gdy dana firma nie musi się martwić codziennymi sprawami związanymi z księgowością, przedsiębiorca może skoncentrować swoje zasoby oraz uwagę na takich strategicznych działaniach jak na przykład:

  • poszukiwanie nowych rynków,
  • rozwój produktów,
  • budowanie relacji z klientami.

Chyba nie musimy Cię przekonywać, że przekłada się na to większą konkurencyjność i szybszy rozwój firmy, prawda?

Podsumowanie

Zewnętrzna księgowość, nawet w mniejszych miastach, nie jest jedynie standardową usługą. W pewnym sensie jest to partnerstwo biznesowe. Outsourcing tego obszaru działalności biznesowej umożliwia przedsiębiorcom skoncentrowanie się na rozwoju istotnych aspektów swojej działalności, pozostawiając sprawy finansowe w rękach doświadczonych profesjonalistów prowadzących księgowość. Zgierz, jako jedno z takich miejsc, oferuje przedsiębiorcom dostęp do wysokiej jakości usług zewnętrznej księgowości dostarczanych przez lokalne biuro rachunkowe Cyrek Finance. W rezultacie przedsiębiorcy zyskują pewność, że ich finanse są precyzyjnie zarządzane, co umożliwia im skupienie się na kluczowych inicjatywach rozwojowych.

Skomentuj lub podziel się opinią