Bitomaty w Polsce, jak powstały i jakie jest ich zastosowanie
Od wielu już lat temat kryptowalut powraca niczym bumerang. Można zauważyć pewną prawidłowość niemal od ich pojawienia się w szerszym obiegu, a mianowicie mają one raz dobrą, a raz złą prasę. Nieodłącznie jest to powiązane z hossą lub bessą na tym rynku. Dlatego też warto porzucić pewne uprzedzenia i już teraz zaznajomić się z kryptowalutami, aby potem czerpać z tego owoce. W niniejszym tekście skupimy się na bitomatach, które są ściśle powiązane z wirtualnym pieniądzem. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do dalszej lektury.
Bitomat – krótka charakterystyka
Pojęcie, o którym jest mowa tj. „bitomat” zlepek dwóch słów. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi o bitcoin i bankomat. Urządzenie to nie tylko nazwę ma zbliżona do bankomatu, ponieważ swoim wyglądem również go przypomina. Można nawet rzec, że owo urządzenie działa na podobnej zasadzie, co typowy automat z gotówką. Cechą zasadniczą w jego przypadku jest jednak to, że mamy tutaj opcję realizacji operacji pieniężnych na kryptowalutach. Na początku możliwe było dokonywanie jednostronnych transakcji tj. do zakupu kryptowaluty. Obecnie możliwe są transakcje kupna, jak i sprzedaży kryptowalut.
Trochę na temat historii bitomatów
Pierwszym bitomatem na świecie może pochwalić się kanadyjskie miasto Vancouver i miało to miejsce w 2013 roku. Potem urządzenia te zaczęły występować w USA i Europie. Jako ciekawostkę warto wskazać, że pierwszy bitomat w Polsce postawiono stosunkowo szybko, bo po zaledwie roku. Maszyna ta została usytuowana we Wrocławiu.
Poznajmy atuty bitomatów
Entuzjaści wirtualnego pieniądza za kluczowy atut tego rozwiązania wskazują możliwość konwersji pieniędzy w dowolnej chwili. Odbywa się to bez kolejek i nie zajmuje wiele czasu. Przy okazji cały poziom korzystania z urządzenia stoi na wysokim poziomie bezpieczeństwa.
Warte podkreślenia jest również i to, że bitomaty są urządzeniami samoobsługowymi, co podnosi poziom prywatności użytkowników. To ważne, gdyż jednym z powodów powstania kryptowalut była chęć utworzenia zdecentralizowanej waluty, nad którą nie ma kontroli władz. Znając już atuty, jakie wynikają z użytkowania bitomatów, warto przekonać się, w jaki sposób z nich korzystać. Stąd też pora na mały Bitomaty – poradnik.
Kupujemy kryptowaluty poprzez bitomat
Możliwość zakupienia Bitcoina przy użyciu bitomatu jest szalenie intuicyjne i do tego potrzebujemy zaledwie kilka czynności. Kluczową informacją, która jest od nas wymagana to nasz adres portfela, na jaki przesłane zostaną nasze krypto. Najłatwiej wprowadzić go przy pomocy skanera kodu QR. W dalszej kolejności wkładamy stosowną kwotę bankomatów do bitomatu. Wówczas pojawia się informacja, ile otrzymamy za to konkretnej kryptowaluty. Wystarczy potem kliknąć na zakończenie przycisk wyślij Bitcoiny lub inną krypto, jaką chcieliśmy otrzymać i wówczas środki zostają przesłane na wskazany przez nas wallet.
W jaki sposób sprzedać swoje krypto?
Teraz przyjrzyjmy się operacji odwrotnej, czyli sprzedaży kryptowalut. Proces ten jest tak samo intuicyjny, jak zaprezentowany przed momentem zakup kryptowalut. Tutaj operacja jest inicjowana od wskazania kwoty, która ma zostać wypłacona z naszego portfela. Później ma miejsce uwierzytelnianie procesu wypłaty poprzez sms lub wiadomość e-mail. Wówczas wskazany zostaje adres portfela, na jaki wpłacamy środki i dopiero wtedy otrzymujemy kod, jaki pozwala wypłacić nam środki
W jaki sposób zlokalizować bitomat w swojej okolicy?
Obecnie urządzenia te stoją w każdym większym mieście naszego kraju. Nie jest ich może dużo, lecz z pomocą Map Google’a na pewno uda nam się je lokalizować.
Kilka słów na zakończenie
Mimo panującej aktualnie bessy rynek bitomatów nie śpi i się rozwija w zastraszającym tempie. Tym samym jest to mocny i wyraźny przekaz dla wszystkich wątpiących w rynek krypto. Tym samym podwaliny pod przyszłą hossę są już stawiane. Warto o tym pamiętać, aby wraz z jej nadejściem móc czerpać z niej profity. Dlatego też niniejszy tekst może stać się dla wielu osób szalenie inspirujący.