Jak oszczędzać na jedzeniu? Aplikacje na telefon Too Good To Go, Save To Date i Taste&Share

0
940

W dzisiejszych czasach wskazane jest, aby oszczędzać i dbać o finanse. Najbardziej domowy budżet obciążają wydatki związane z zakupem żywności. Jednak jest na to sposób. W dobie internetu i różnych rozwiązań informatycznych łatwo jest znaleźć tańsze jedzenie na przykład dzięki aplikacjom. Warto wypróbować taki sposób oszczędzania, aby kupować wartościowe produkty, ale w niższych cenach. Aplikacje polegają głównie na tym, że użytkownicy rezerwują jedzenie, które restauracje lub sklepy musiałyby w danym dniu wyrzucić.

Too Good To Go

Too Good To Go to aplikacja, w której codziennie sklepy, restauracje, piekarnie i cukiernie mogą oferować paczki z żywnością o krótkim terminie przydatności do spożycia. Użytkownicy rezerwują paczkę i odbierają ją na miejscu w określonych godzinach. Too Good To Go działa w całej Europie, również w Polsce, gdzie najwięcej ofert jest w dużych miastach np. Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Aplikacja zrzesza 16 milionów użytkowników, więc każdego dnia trzeba się spieszyć, aby zdobyć paczkę. W zestawach znajdują się na przykład produkty świeże jak owoce czy warzywa, a także chipsy, soki czy nabiał. Niestety aplikacja nie umożliwia podglądnięcia co będzie w danej paczce.

Save To Date

To aplikacja, która działa na nieco innej zasadzie niż Too Good To Go. W tym przypadku sklepy informują klientów o towarach przecenionych ze względu na kończącą się datę ważności. Jest to o tyle lepsze niż w Too Good To Go, bo użytkownik aplikacji sam decyduje, które towary są mu potrzebne i może je kupić taniej niż w standardowych cenach. Ta aplikacja działa na terenie Polski.

Taste&Share

W niektórych miastach działają lodówki społeczne, gdzie mieszkańcy mogą zostawiać dobrą żywność dla potrzebujących. Aplikacja Taste$Share przeniosła ten pomysł do sieci. Jeśli ktoś potrzebuje jedzenia, może je wziąć od kogoś, kto ma nadmiar artykułów spożywczych i je zaoferował.

Oczywiście w sieci jest też mnóstwo lokalnych grup, które pomagają łączyć się ludziom w trudnej sytuacji z tymi, którzy mają więcej jedzenia. W mediach społecznościowych są też grupy, w których ludzie po prostu oddają artykuły spożywcze, aby się nie zmarnowały.

Skomentuj lub podziel się opinią