Jak sprawdzić swoje Steam ID? Jak szybko znaleźć Steam ID

1
1484

Steam to niezwykle popularna usługa dystrybucji gier i platforma do gier, która łączy graczy na całym świecie. Jest to jednak coś więcej niż tylko sklep internetowy do kupowania gier na PC. Steam to miejsce, w którym gracze mogą się gromadzić i tworzyć społeczności.

Steam ID to unikalny identyfikator przypisany do Ciebie podczas tworzenia konta. Składa się z 17 cyfr i działa jak nazwa Twojego konta, co oznacza również, że nie możesz go zmienić.

Sprawdzenie swojego Steam ID może być trochę trudne, ponieważ nie znajduje się w najbardziej oczywistym miejscu. Możesz znaleźć go w kilku miejscach wewnątrz aplikacji Steam. Najpierw jednak musisz się dowiedzieć jak rozpoznać swoje Steam ID.

Co to jest Steam ID?

Jak sama nazwa wskazuje, Steam ID to identyfikator konta. Możesz go użyć, aby naprowadzić innych na swój profil. W ten sposób nie muszą szukać cię po imieniu i przewijać tysięcy Janów Kowalskich. Dodatkowo możesz użyć swojego Steam ID, aby połączyć swój profil Steam z aplikacjami innych firm. Steam ID ma również inne zastosowania. Na przykład możesz sprawdzić, czy dane konto jest zbanowane przez VAC. System Valve Anti-Cheat (VAC) obsługuje ponad 100 popularnych gier, w tym Call of Duty i Counter-Strike. W ten sposób możesz łatwo ustalić, czy ktoś jest cheaterem.

Jak sprawdzić swoje Steam ID?

Sprawdzenie swojego Steam ID jest banalnie proste. Kiedy tylko będziesz potrzebować ID swojego konta, wykonaj poniższe kroki:

  1. Zaloguj się do aplikacji Steam na komputerze PC lub Mac.
  2. Przejdź do swojego profilu, klikając nazwę swojego konta i wybierając z menu opcję Profil.
  3. Po prawej stronie strony swojego profilu znajdziesz przycisk Edytuj profil. Kliknij na niego.
  4. Na stronie swojego profilu, przewiń pod Ogólne i spójrz na adres URL w sekcji Niestandardowy adres URL. Zobaczysz 17 cyfr na jego końcu.

Te 17 cyfr reprezentuje twoje Steam ID. To tutaj zawsze zobaczysz swój Steam ID, nawet jeśli ustawisz niestandardowy adres URL. Nie możesz edytować rzeczywistego identyfikatora.

Alternatywny sposób na sprawdzenie swojego Steam ID

Alternatywnie możesz przejść do strony swojego konta i również tam znaleźć swoje Steam ID:

  1. Kliknij nazwę swojego konta w prawym górnym rogu aplikacji i wybierz Szczegóły konta z menu.
  2. Na górze nowej strony zobaczysz swój Steam ID pod nazwą użytkownika konta.

Możesz również sprawdzić swój Steam ID w aplikacjach mobilnych iOS i Android, przechodząc do swojego profilu w ten sam sposób. Głównym problemem jest ledwo widoczna szara czcionka i fakt, że jest tak subtelnie przedstawiona. Łatwo ją przeoczyć.

Z niewiadomych powodów Valve sprawia, że znalezienie czegoś tak podstawowego jak unikalny identyfikator konta (Steam ID) jest nieco irytujące. Mamy nadzieję, że trochę to ułatwiliśmy.

Steam ID w pasku adresu

Jeśli często potrzebujesz skorzystać ze swojego Steam ID, możesz sprawić, by był on stale widoczny na górze strony twojego profilu. Aby to zrobić, musisz najpierw przejść do menu ustawień Steam:

  1. W lewym górnym rogu kliknij na Steam > Ustawienia.
  2. Przejdź do zakładki Interfejs i zaznacz pole z napisem Wyświetl paski adresu sieciowego, gdy są dostępne. Od tego momentu zaczniesz widzieć adres URL dla każdej strony na Steamie.
  3. Przejdź teraz do swojego profilu. Znajdziesz zielony adres URL Steam na górze strony. Twoje Steam ID znajduje się na końcu adresu (w formie ciągu 17 cyfr).
Tagisteam

1 comment

Skomentuj lub podziel się opinią