Jaki sprzęt do grania i rozrywki wybrać?

0
181

Dla wielu osób gaming to nie tylko forma rozrywki. To wręcz styl życia, okazja do rywalizacji z innymi graczami i możliwość pokonywania kolejnych poziomów w grach. Ale jak zacząć swoją przygodę z gamingem i wejść do świata gier? Które urządzenie do grania wybrać? A może zdecydować się na kilka sprzętów, by mieć jak najwięcej możliwości? Sprawdźmy.

Jakie urządzenia dla graczy wybrać?

To jedno z trudniejszych pytań, z jakim mierzą się nie tylko początkujący gracze. Granie ma być prawdziwą przyjemnością i odskocznią od codzienności. Dlatego też przyda Ci się odpowiedni sprzęt, który sprosta nawet najbardziej wymagającym produkcjom.

Wybór sprzętu gamingowego uzależniony jest od indywidualnych preferencji gracza i w zależności od oczekiwań co do mobilności, arsenału funkcji czy możliwości modyfikacji sprzętu. Niektórzy biorą pod uwagę również dostępność gier na dane urządzenie oraz oczywiście cenę. Jakie są zatem opcje wyboru?

  1. Stacjonarna konsola do gier

Tutaj możliwości wyboru jest sporo. Są bowiem zarówno konsole stacjonarne, jak i przenośne. Jedne i drugie pozwalają na płynną rozgrywkę i mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, umożliwiające np. korzystanie z serwisów streamingowych czy przeglądanie witryn internetowych.

  1. Komputer dla gracza

Wybierając komputer dla gracza warto zwrócić uwagę na jego parametry, które mogą mieć znaczenie przy optymalizacji gier i w efekcie wpływać na grania.  Zazwyczaj wysokiej klasy urządzenia zapewniają możliwość grania w najnowsze produkcje nawet przez kilka lat. Co więcej, można po jakimś czasie wymienić np. kartę graficzną czy dołożyć więcej pamięci RAM, a tym samym zwiększyć możliwości urządzenia w razie stale rosnących wymagań sprzętowych, jakie mogą stawiać producenci gier. Typowy pecet, z uwagi na rozmiary i wagę, będzie świetnym wyborem dla tych, którym nie zależy na mobilności.

  1. Laptop gamingowy

Kolejną opcją jest laptop gamingowy, który z uwagi na mobilność i łatwość przenoszenia z miejsca na miejsce, jest doskonałym wyborem dla graczy, którzy np. dużo podróżują. To także alternatywa dla osób, które mają za mało miejsca na z reguły sporych rozmiarów komputer stacjonarny.

A może smartfon dla gracza?

Skoro mowa o mobilności, to warto wspomnieć o smartfonach dla graczy. To doskonały wybór dla tych, którzy lubią gry mobilne lub po prostu w wolnej chwili chcieliby grać, mimo że nie mają dostępu do stacjonarnej konsoli czy komputera. Nowoczesny smartfon może posłużyć nie tylko do gamingu, ale i stać się centrum mobilnej rozrywki. Zatem, jaki smartfon dla gracza wybrać i na co zwrócić uwagę?

  • Procesor – najlepiej taki, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji (np. do poprawy jakości obrazu i dźwięku), wznosząc tym samy rozgrywkę na wyższy poziom, „nie uginając” się nawet przy najbardziej wymagającej grafice;
  • odpowiednio duża ilość pamięci RAM, bez której niemożliwe byłoby uruchomienie najbardziej wymagających gier;
  • pamięć wewnętrzna, która wpływa na wydajność smartfonu i ilość gier i aplikacji, z jakich można korzystać na urządzeniu;
  • odpowiednio duży i jasny wyświetlacz, na którym łatwiej dostrzec szczegóły i uniknąć błędów, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik rozgrywki;
  • częstotliwość odświeżania ekranu, która wpływa na płynność grania.

*Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Skomentuj lub podziel się opinią