League of Legends (LoL) – ile waży? Sprawdź wymagania sprzętowe

1
3169

League of Legends jest jedną z najpopularniejszych gier MOBA na rynku. To właśnie ten tytuł znajduje się w ścisłej czołówce gier e-sportowych i zrzesza miliony fanów na całym świecie. Ile trzeba mieć miejsca na dysku i jaki komputer, aby móc cieszyć się grą?

League of Legends (LoL) – wymagania sprzętowe

Do cieszenia się płynną rozgrywką niepotrzebny jest komputer z najwyższej półki. Tym bardziej że najlepsze wyniki osiąga się na niższych ustawieniach graficznych, co związane jest z mniejszym rozproszeniem uwagi gracza.

Grą League of Legends będzie można cieszyć się w pełni, jeśli komputer spełni następujące wymagania minimalne:
Procesor: Intel Core i3-530 / AMD A6-3650
Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600GT / AMD HD 6570
Pamięć RAM: 2 GB
DirectX: 10
System operacyjny: Windows 7, 8, 10, 11
Potrzebne miejsce na dysku: 16 GB (tyle waży świeża instalacja LoL, z czasem gra będzie potrzebowała więcej miejsca na dysku)

Przy takiej konfiguracji będzie można swobodnie prowadzić rozgrywkę na niski ustawieniach graficznych, a FPSy powinny utrzymywać się w granicy 60, choć prawdopodobnie będą spadać do okolic 40-50 w momentach wystąpienia większej ilości efektów na ekranie.

Lepszy komputer pozwoli na ustawienie większej ilości FPS, co pozytywnie wpłynie na płynność rozgrywki nawet podczas najbardziej intensywnych zmagań.

Warto mieć również na uwadze, że ilość zajmowanego miejsca przez League of Legends, a także wymagania sprzętowe z czasem się zmieniają. Tendencja wzrostowa wynika z prac prowadzonych przez Riot Games, które mają na celu unowocześnienie rozgrywki, wzbogacenie mechaniki i zapewnienie najlepszy wrażeń. Różnorodne patche i nowości wprowadzane do gry sprawiają, że wymaga coraz więcej miejsca na dysku, a także lepszych podzespołów komputera.

Ile waży League of Legends? Ile miejsca na dysku zajmuje LoL?

Od czasu do czasu dobrze jest przeinstalować grę, co pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca na dysku. Świeżo zainstalowane League of Legends waży około 16 GB, ale z czasem wartość ta rośnie. Po około dwóch latach gry zajmowana przestrzeń będzie wynosić około 20 GB. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie LoLa pozwoli wrócić do pierwotnych 16 GB zajmowanego miejsca na dysku.

Czytaj również:  League of Legends: poradnik do LeBlanc. Oszustka na midzie. Szybka wspinaczka po szczeblach rankingu

Co zrobić, jeżeli nie mamy wystarczającej ilości miejsca na dysku aby zainstalować LoLa?

Jeżeli waga gry League of Legends przewyższa ilość dostępnego miejsca na Twoim dysku, to najpierw powinieneś skoncentrować się na odinstalowaniu niepotrzebnych programów, a także usunięcie nieużywanych plików i katalogów. W celu zwolnienia miejsca na dysku, skorzystaj z wbudowanej w Windows’a funkcjonalności „Dodaj lub usuń programy„, a następnie odinstaluj za jego pomocą aplikacje, których nie używasz. Ponadto warto przeskanować komputer w celu wyszukania dużych plików i katalogów. W tym celu polecamy skorzystanie z darmowego programu „WinDirStat”, który w intuicyjny sposób wyświetli duże katalogi i pliki, które będziesz mógł usunąć. Po wykonaniu powyższych kroków, nie będziesz już musiał się przejmować tym, ile waży League of Legends i ile zajmuje miejsca na dysku.

1 comment

Skomentuj lub podziel się opinią