Lista 9 najlepszych gier utrzymanych w klimacie cyberpunka

1
779

Specyficzny klimat cyberpunka pobudza wyobraźnię i zachęca do odkrywania nowych światów. Niektóre gry pozwalają ujrzeć na własne oczy, jak może wyglądać przyszłość. Poniżej znajduje się lista 9 najciekawszych gier w klimatach cyberpunka

Cyberpunk 2077

Listę otwiera oczywiście głośny tytuł od polskiego studia CD Projekt Red. Chociaż nie obeszło się bez licznych potknięć i wielu niedociągnięć, to Cyberpunk 2077 stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii branży. Kolejne patche znacząco poprawiły rozgrywkę, podczas której gracz przemierza ogromny otwarty świat, pełen ulicznych gangów, potężnych korporacji i spisków. Futurystyczna wizja upadającego świata potrafi przyprawić o ciarki. Tutaj każdy walczy o dominację i porzuca mrzonki o równości czy utopii. Czas rozpocząć wyścig ku nieśmiertelności.

Detroit: Become Human

Jedna z lepszych gier utrzymanych w klimacie cyberpunka. Tutaj gracz poznaje losy aż trzech głównych bohaterów, którzy są androidami. Każda z przedstawionych historii jest inna, ale ma wspólny mianownik. Produkcja porusza poważne tematy etyki, przyszłości ludzkości oraz szeroko pojętego człowieczeństwa. Gra ukazuje maszyny, które z czasem zaczęły się uczyć, buntować i odczuwać emocje. Czy to oznacza, że zyskały człowieczeństwo?

Deus Ex (seria)

Ceniona seria gier, która charakteryzuje się gęstym i mrocznym klimatem, a także wymagającą rozgrywką. Rozbudowana fabuła prowadzi gracza niezbadanymi ścieżkami, gdzie na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Wysoki poziom trudności nie jest tu główną przeszkodą. Prawdziwym problemem są trudne wybory i moralność gracza.

Watch Dogs (seria)

Niedaleka przyszłość, choć różnice względem teraźniejszości są kolosalne. Świat został opanowany przez chaos i zniszczenie. Wszechobecna śmierć potrafi wprowadzić w ciężki nastrój. Zadaniem gracza jest zapewnienie bohaterom bezpieczeństwa, ale również ustabilizowanie i zapanowanie nad trudną sytuacją. Chociaż w grze istnieje możliwość walki i używania broni palnej, to głównym orężem postaci jest zdolność hakowania systemów oraz miejskiej infrastruktury. Jest to znacznie potężniejszy i skuteczniejszy sposób walki z wrogiem niż zwyczajna przemoc.

Blade Runner

Kultowa gra z 1997 roku. Nieliniowa fabuła, pięknie opowiedziana historia i liczne wybory, a każdy z nich ma znaczący wpływ na rozwój wydarzeń. Dla graczy przygotowanych zostało kilkanaście różnorodnych zakończeń i zaledwie kilka z nich jest pozytywnych. Główny bohater gry Blade Runner jest łowcą androidów, chociaż ostatnie jego zlecenie uległo znacznym komplikacjom. Teraz wszystko się zmieni… Jeśli czynnikiem odstraszającym od interesującej rozgrywki jest słaba grafika, to w czerwcu 2022 roku wyszła odświeżona wersja gry Blade Runner: Enhanced Edition.

Mirror’s Edge

Dynamiczna rozgrywka, podczas której graczowi przyjdzie kierować żywiołową bohaterką uprawiającą parkour. Ciekawe efekty specjalne i wciągająca fabułą gwarantują doskonałą zabawę przez długie godziny. Futurystyczny świat wymaga naprawy i obalenia totalitarnej władzy. To zadanie w sam raz dla bohaterki, która nie boi się walczyć wręcz z uzbrojonymi androidami i strażnikami.

Remember Me

Główna bohaterka jest łowczynią pamięci. Odkrywa wspomnienia ludzi i tym sposobem pomaga im odnaleźć samych siebie. Niestety teraz wszystko uległo zmianom, a postać sama zaczyna tracić pamięć. Musi zrobić wszystko, aby odzyskać własne wspomnienia, nim całkowicie przepadną.

Shadowrun Returns

Cyberpunk to nie tylko strzelanki i przygodówki z widokiem pierwszo lub trzecioosobowym. Doskonałym przykładem jest tutaj gra RPG Shadowrun Returns z widokiem izometrycznym. Gra jest połączeniem cyberpunka i futurystycznych rozwiązań technologicznych z fantastyką i magią. Eksperyment wyszedł doskonale, a Shadowrun Returns jest w stanie zapewnić długie godziny wyśmienitej rozgrywki.

Cloudpunk

Gra pozwala wcielić się w kobietę, która pracuje jako kurierka w futurystycznym mieście. Jej zadaniem jest dostarczanie przesyłek do klientów i chociaż brzmi to dość monotonnie, to jest wstępem do wyśmienitej przygody. Uważnie obserwując otoczenie, gracz może poznać niezwykłe sekrety skrywane przez mieszkańców Nivalis. Tutaj również zastosowany został widok izometryczny.

1 comment

  1. mistrzU 5 stycznia, 2023 at 18:25 Odpowiedz

    CyberPunk ostatnio był na promocji za 89zł. Widziałem ją na Pepperze. Kto chce skorzystać niech sobie wejdzie na pepperka i sprawdzi, czy promka jest jeszcze aktualna

Skomentuj lub podziel się opinią

Więcej artykułów