Jak odblokować kogoś na Instagramie?

0
963

Instagram to świetne miejsce do dzielenia się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną, jednak zrzesza on bardzo różnych ludzi – łącznie z dziwakami. Jeśli znajdziesz się celem nękania lub trollingu, bądź po prostu nie chcesz, aby dana osoba miała dostęp do Twojego profilu, funkcja blokowania może się przydać.

Instagram nie wysyła użytkownikom żadnego rodzaju powiadomienia, że zostali zablokowani lub odblokowani. Kiedy blokujesz użytkownika, zabraniasz mu wysyłania wiadomości, śledzenia cię i oglądania twoich postów czy historii. Aby zablokować kogoś, musisz przejść do strony jego profilu, dotknąć lub kliknąć trzy kropki po prawej stronie jego nazwy i wybrać opcję Blokuj.

Jeśli jednak kiedykolwiek zmienisz zdanie, odblokowanie kogoś na Instagramie jest równie łatwe – i zajmuje tylko kilka minut.

Najważniejsze kwestie:

 • Blokowanie użytkowników powstrzymuje ich od przeglądania twoich postów, historii, obserwujących i obserwowanych osób.
 • Możesz odblokować ludzi na Instagramie zarówno poprzez ich profil, jak i listę „zablokowanych kont”.
 • Możesz odblokować ludzi na Instagramie na dowolnym komputerze, iPhone’ie lub urządzeniu z systemem Android.
 • Kiedy odblokujesz kogoś na Instagramie, będzie on mógł wysłać do Ciebie wiadomość i zobaczyć Twój profil (jeśli jest on publiczny).

Łatwo jest odblokować użytkownika na Instagramie, z poziomu Ustawień lub z profilu tego użytkownika. Poniżej możesz zobaczyć, jak to zrobić.

Krok po kroku: Jak odblokować kogoś na Instagramie (lista zablokowanych)

Istnieją dwa sposoby na odblokowanie kogoś na Instagramie; obie metody są łatwe w użyciu i mają swoje własne korzyści. Pierwszym z nich jest przejście do listy „zablokowanych kont” – dzięki czemu możesz odblokować wiele osób jednocześnie. Drugi polega na bezpośrednim przejściu w profil zablokowanej osoby i odblokowanie jej właśnie z tego poziomu.

Jak zobaczyć listę zablokowanych kont na Instagramie

Kiedy blokujesz kogoś na Instagramie, aplikacja dodaje go do listy „zablokowanych kont” wewnątrz Twoich ustawień. Możesz zobaczyć osoby, które zablokowałeś oraz odblokować je z poziomu tego miejsca. Aby to zrobić:

 • Otwórz menu ustawień
 • Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony Twojego profilu, a następnie wybierz „Ustawienia”
 • Stuknij w „Prywatność” (przycisk obok ikony kłódki), aby otworzyć ustawienia dotyczące tego, kto może oglądać Twój profil.
 • Wybierz „Zablokowane konta”
 • Naciśnij przycisk „Odblokuj”. Jeśli chcesz kogoś odblokować na Instagramie, dotknij przycisku „Odblokuj” obok nazwy jego konta.
 • Potwierdź, że chcesz odblokować tę osobę. Stuknij „Odblokuj” w oknie potwierdzenia, aby dać tej osobie dostęp do wyświetlania Twojego konta.

Jak odblokować kogoś przez jego profil na Instagramie

Możesz również odblokować kogoś, przechodząc bezpośrednio do jego profilu. Aby to zrobić:

 • Przejdź do strony profilu osoby, którą chcesz odblokować i stuknij w przycisk „Odblokuj”.
 • Potwierdź, że chcesz ich odblokować. Stuknij „Odblokuj” w oknie potwierdzenia, aby dać im dostęp do wyświetlania Twojego konta.

Podsumowanie

Odblokowanie kogoś na IG jest czynnością stosunkowo prostą i zajmuje jedynie kilka minut. Aby skorzystać z funkcjonalności odblokowywania na Instagramie, przejdź do listy zablokowanych kont i wybierz osobę, która ponownie ma zyskać dostęp do wyświetlania Twojego profilu. Jest to najprostrszy sposób. Możesz także odblokować kogoś poprzez jego profil – klikając na „Odblokuj”.

 

Skomentuj lub podziel się opinią