Jak wpisać znak euro (€) na klawiaturze?

0
2872

Euro jest dość nową walutą, gdyż zostało wprowadzone dopiero w 1999 roku. Symbol euro (€) jest oparty na greckiej literze epsilon (ϵ), z tą różnicą, że znak euro wyróżniony jest dwoma poziomymi liniami w poprzek. Podobnie jak w przypadku dolara amerykańskiego, symbol euro jest zazwyczaj umieszczany przed wartością lub kwotą bez odstępu między nimi.

Jednak w przeciwieństwie do dolara amerykańskiego, symbolu euro nie można znaleźć na standardowej klawiaturze QWERTY. Aby wpisać znak euro, należy użyć skrótu klawiaturowego lub uruchomić narzędzie do wstawiania znaków w aplikacji (takie jak Tablica znaków). Na szczęście znak euro jest powszechnie dostępny na domyślnych klawiaturach systemów Android i iOS, więc nie ma potrzeby naciskania kombinacji klawiszy w telefonie komórkowym.

W dzisiejszym artykule dowiesz się o wszystkich prostych metodach, których możesz użyć do wpisania symbolu waluty euro na klawiaturze za pomocą systemu Windows lub Mac.

Symbol waluty euro – kopiuj i wklej

Nie masz czasu na naukę skrótu klawiaturowego do wpisywania symbolu euro? Wybierz łatwiejszą drogę i po prostu skopiuj znaczek waluty euro z tej strony! Wystarczy zaznaczyć symbol EURO poniżej, a następnie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać opcję „Kopiuj”, a będzie on gotowy do wklejenia w dowolnym dokumencie czy aplikacji.

Po skopiowaniu symbolu, przejdź do swojego dokumentu i wstaw go klikając prawym przyciskiem myszy, wybierając Wklej lub na klawiaturze naciskając kombinacje klawiszy Ctrl + V. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, naciśnij długo na miejsce docelowe i wybierz Wklej, aby wstawić znak euro.

Jak wpisać symbol euro na klawiaturze systemu Windows

Najprostszym sposobem wpisania symbolu euro na komputerze jest użycie kombinacji klawiszy, czyli skrótu klawiaturowego. Metoda ta działa we wszystkich aplikacjach (np. Notatnik, Microsoft Word, Chrome, Firefox itp.) w komputerze z systemem Windows. Aby uzyskać znaczek euro na komputerze skorzystaj z dowolnego z poniższych skrótów:

Czytaj również:  Proces usuwania konta na Fotka.pl. Jak usunąć konto?

Pierwsza kombinacja

Pierwszy i najpopularniejszy skrót na uzyskanie znaczka euro to: Prawy Alt + U. Równocześnie naciskając te klawisze powinien się natychmiast pojawić w edytorze symbol euro (€).

Druga kombinacja

W razie, gdyby pierwsza kombinacja nie okazała się dla Ciebie skuteczna, spróbuj wykorzystać skrót klawiaturowy Ctrl + Prawy Alt + U

Trzecia kombinacja

Kolejny skrót na uzyskanie symbolu euro jest bardziej skomplikowany i wymaga więcej wysiłku przy jego zapamiętaniu. Znak euro można uzyskać naciskając lewy klawisz Alt, a następnie na klawiaturze numerycznej (pamiętaj o włączonym Num Locku) wpisanie ciągu cyfr 0128.

Jak uzyskać symbol euro na klawiaturze komputera Mac?

Użytkownicy komputerów Mac mogą wpisywać symbol euro na komputerze za pomocą innego skrótu klawiaturowego. Oto kroki, które należy wykonać, aby uzyskać symbol euro na komputerze Mac:

Umieść punkt wstawiania w odpowiednim miejscu w swoim dokumencie, w którym chcesz, aby pojawił się symbol, a następnie naciśnij jednocześnie klawisze Option, Shift i 2.

Jak wstawić znak euro za pomocą Tablicy znaków

Dla tych, którzy z pewnych powodów nie mogą skorzystać z dostępnych skrótów klawiaturowych, istnieje również inny sposób wpisywania symbolu euro. Możesz do tego celu skorzystać z aplikacji Tablica znaków, aby wstawić dowolny symbol lub znak specjalny, który jest dostępny w systemie Windows. Tablica znaków jest domyślnie zainstalowana na każdym komputerze z systemem Windows, więc nie trzeba jej pobierać i instalować.

Jak to zrobić? – Uruchom Tablicę znaków, klikając przycisk Start systemu Windows w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie na liście aplikacji kliknij pozycję Akcesoria systemu Windows, a następnie wybierz Tablica znaków. Możesz także w tym celu wpisać w pole wyszukiwarki Windows hasło „Tablica znaków”, a następnie ją uruchomić.

Otworzy się okienko z dostępnymi w systemie Windows symbolami i znakami. Wyszukaj znaczek euro, kliknij Wybierz, a następnie Skopiuj. Znaczek euro trafi wtedy do schowka i będzie dostępny do wklejenia w dowolnej aplikacji czy dokumencie.

Czytaj również:  Jak zarabiać na Twitchu?

Jak wpisać symbol euro w programie Microsoft Word

Powyższe skróty klawiaturowe działają w powszechnie używanych aplikacjach, takich jak Microsoft Word, jednak Word ma własny skrót klawiaturowy do wstawiania symbolu euro, który jest łatwiejszy do zapamiętania. Możesz użyć tego skrótu, aby wstawić znak euro do dokumentu programu Word, jeśli ciągle zapominasz o domyślnym skrócie klawiaturowym dla systemu Windows i Mac.

Aby wpisać symbol euro w programie Microsoft Word, użyj klawiszy skrótu Ctrl + Alt + E. Przytrzymaj oba klawisze Ctrl i Alt, a następnie naciśnij klawisz E, aby wstawić symbol. Możesz również wpisać wszystkie trzy klawisze w tym samym czasie.

Jeśli ten skrót klawiaturowy nie działa, być może inna aplikacja zakłóca jego działanie. Możesz albo zamknąć tę aplikację i spróbować ponownie, albo wstawić symbol euro za pomocą wbudowanego w program Word narzędzia do wstawiania symboli.

Aby wstawić znak euro w programie Microsoft Word, najpierw zacznij od kliknięcia zakładki Wstaw w menu głównym. W prawej części menu Wstawianie kliknij ikonę Symbol. W ten sposób pokażesz swoje ostatnio używane symbole. Jeśli widzisz znak euro (€), kliknij go, aby wstawić go do dokumentu. W przeciwnym razie kliknij Więcej symboli.

Pojawi się okno dialogowe Symbol ze wszystkimi symbolami i znakami specjalnymi, które można wstawić w programie Word. Aby znaleźć symbol euro, wybierz Symbole walutowe w rozwijanym polu Podzbiór.

Kliknij znak euro (€), aby go zaznaczyć, a następnie kliknij Wstaw, aby umieścić go w dokumencie.

Skomentuj lub podziel się opinią