Najlepsze boty na Discorda. Co powinien mieć każdy serwer?

0
962

Discord początkowo był komunikatorem skupionym na gamingu. Z czasem jednak zaczął się rozwijać, a teraz korzystają z niego nauczyciele podczas zdalnych lekcji, pracownicy do przeprowadzania wideokonferencji, a także wielu innych użytkowników.

Boty na Discordzie

Korzystanie z botów na Discordzie jest praktycznie obowiązkowe na większych serwerach. Dobrze dobrane boty pozwalają poszerzyć funkcje moderowania serwerem, a także automatyzują niektóre czynności. Wśród istotnych zalet botów warto wspomnieć, chociażby o możliwości automatycznego blokowania użytkowników łamiących regulamin (spam czy przesyłanie linków).

Istnieją również inne boty, których głównym celem jest uprzyjemnienie korzystania z danego serwera. Mogą oferować mini gry, informować o promocjach w Internecie (na przykład na darmowe gry w popularnych serwisach czy przeceny na sprzęt komputerowy) oraz mogą służyć do odtwarzania muzyki na serwerze Discord.

Discord. Lista najlepszych botów

Discord umożliwia korzystanie z wielu rozmaitych botów. Część z nich nie działa zbyt dobrze, niektóre nie są interesujące, ale są też prawdziwe perełki, oferujące ogromne możliwości i znacząco ułatwiające moderację serwera.

MEE6

Jeden z najpopularniejszych botów na Discordzie, który używany jest kilkunastu milionach serwerów. MEE6 jest znacznym ułatwieniem dla moderatora. Oferuje niemal nieograniczone możliwości. Wśród standardowych właściwości bota są takie funkcje jak:

  • możliwość przygotowania własnej wiadomości powitalnej, która wyświetli się nowym użytkownikom serwera
  • przydzielanie odpowiednich ról (w zależności od wybranej reakcji na post)
  • zdobywanie doświadczenia i poziomów za aktywność oraz podgląd rankingu

To zaledwie początek możliwości MEE6. Znaczna ilość funkcji sprawdzi się na serwerze w podstawowej wersji. Moderatorzy szukający czegoś naprawdę wyjątkowego powinni skupić się na możliwości samodzielnego programowania skryptów i tworzenia komend, na które będzie reagował bot. W Internecie jest również wiele gotowych rozwiązań, z których można korzystać.
Najbardziej zaawansowane funkcje bota MEE6 dostępne są po zakupie licencji. Można tego dokonać w formie miesięcznej subskrypcji lub jednorazowej płatności.

Probot

Alternatywa dla MEE6. W wiadomościach powitalnych można dołączyć dowolną grafikę. Probot równie dobrze sprawdza się w kwestiach automatyzacji moderacji serwera. Dodatkowo ma możliwość karania osób łamiących regulamin (czasowe wyciszenie, wyrzucenie z serwera lub ban).

Hydra – bot do odtwarzania muzyki na Discord

Idealne rozwiązanie na kanały relaksacyjne, z których lubi korzystać zaskakująco wiele osób. Hydra umożliwia odtwarzanie muzyki z platform streamingowych (Twitch, YouTube, Spotify, Soundcloud, Apple Music czy Bandcamp). Samo puszczanie muzyki to jednak nie wszystko. Bot umożliwia również wyszukiwanie informacji o danym utworze oraz wyświetlanie słów lecącej piosenki. Alternatywą dla Hydry jest Rythm.

EPIC RPG

Społeczność na serwerze Discorda lubi dodatki w postaci różnego rodzaju gier, aktywności czy kolekcjonerstwa. Bot EPIC RPG jest doskonałą propozycją dla każdego, kto chce urozmaicić życie na serwerze, ponieważ umożliwia uczestnictwo w niekończącej się grze RPG. W dodatku całkiem rozbudowanej, oferującej własną ekonomię, lochy, wymiany między graczami oraz bitwy PvP.

Friend-time

Bot niezwykle przydatny na międzynarodowych serwerach. Umawianie się na konkretne godziny bywa uciążliwe, szczególnie jeśli użytkownicy znajdują się w różnych strefach czasowych. Przeliczanie różnic w czasie może prowadzić do nieporozumień i pomyłek. Tutaj z pomocą przychodzi bot Friend-time. Odpowiada za automatyczne konwertowanie godzin zapisanych na czatach w taki sposób, aby każdy użytkownik widział u siebie godzinę właściwą dla swojego czasu lokalnego.

Wick

Dodatkowy bot, który służy do ochrony kanału przed złośliwymi wiadomościami, linkami i odsyłaczami. Bot automatycznie śledzi podejrzane aktywności na serwerze i usuwa z niego wszystkich użytkowników, którzy mogą stanowić zagrożenie dla społeczności.

Double Counter

Banowanie użytkowników na Discordzie bywa uciążliwe. Ludzie często wracają na alternatywnych kontach. Poniekąd pomocne może okazać się zbanowanie konkretnego adresu IP, jednak i na to jest metoda w postaci VPN. Jedynym skutecznym ratunkiem jest bot Double Counter. Jego zainstalowanie gwarantuje, że na serwer nie wejdzie jedna osoba z więcej niż 1 konta. Dodatkowo pomaga w rozróżnianiu użytkowników, a nawet blokowaniu ludzi korzystających z VPN.

Poketwo

Jeden z popularniejszych botów rozrywkowych. Za pomocą prostych komend umożliwia szukanie i łapanie discordowych Pokemonów. Aktywność na serwerze pozwala je rozwijać i awansować na wyższe poziomy. Zdobyte stworki można wymieniać z innymi użytkownikami serwera Discord.

Dodawanie bota do Discorda

Instalacja wybranego bota na serwerze Discord jest wyjątkowo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Po wybraniu idealnego dla siebie bota (lub kilku) wystarczy wejść na jego oficjalną stronę, a następnie wybrać opcję „Dodaj bota na serwer” (ang. „Add to Discord”). Istnieje również możliwość dodania bota z poziomu jego serwera na Discordzie. W takim przypadku pojawi się opcja „Dodaj do serwera” (ang. „Add to Server”).

Kolejnym krokiem jest wybranie serwera, na którym ma pojawić się bot i zgodzić się na przyznanie wybranych uprawnień. Teraz nie zostaje nic innego, jak skonfigurować bota pod własne potrzeby i cieszyć się nową jakością serwera Discord.

Skomentuj lub podziel się opinią