Jak oglądać YouTube bez reklam za darmo (PC, Android i iOS) – skuteczny sposób na blokowanie reklam na YouTube

0
4661
youtube bez reklam

Reklamy w serwisie Youtube potrafią doprowadzić do szaleństwa. Pojawiają się przed rozpoczęciem filmiku, po jego zakończeniu, a także  w trakcie (ileż to razy odtwarzanie zostało wstrzymane tylko po to, by Youtube mógł wyświetlić kolejne irytujące reklamy).

W dodatku w ostatnim czasie Google postanowiło najwyraźniej jeszcze bardziej skomercjalizować serwis, ponieważ zarówno ilość, jak i długość reklam wyraźnie się zwiększyła – pojedyncza przerwa może trwać nawet do 30 sekund bez możliwości pominięcia! Na szczęście istnieją nadal proste sposoby na Youtube bez reklam i to całkowicie za darmo. Rozwiązaniem jest skorzystanie z innowacyjnej przeglądarki Brave Browser, która umożliwia wyłączenie (a raczej zablokowanie) reklam na YouTube, a ponadto pozwala na odtwarzanie w tle na urządzeniach mobilnych (Android, iOS). Zapraszamy do dalszej części artykułu, aby dowiedzieć się jak uzyskać YouTube bez reklam.

AdBlock – nadszarpnięte zaufanie

Gdy kilkanaście lat temu w internecie udostępnione zostały pierwsze aplikacje i wtyczki blokujące reklamy, wydawało się, że nastąpił pewien przełom. Internauci mogli bowiem zapomnieć o irytujących, wyskakujących zewsząd komunikatach i przeszkadzających w normalnym użytkowaniu internetu banerach reklamowych. Choć programy tego typu w pierwszych latach swego istnienia cieszyły się niemałą popularnością, dość szybko pojawiły się wokół nich pierwsze kontrowersje.

Okazało się bowiem, że twórcy niektórych adblocków – czyli aplikacji przynajmniej na papierze niwelujących wszelkie reklamy – postanowili nawiązać współpracę z reklamodawcami, oferując w swoich wtyczkach listę wyjątków dla “akceptowalnych reklam”. Co więcej, wkrótce pojawiły się kolejne kontrowersje, dotyczące prywatności użytkowników i dostępności pomocy technicznej.

Wszystko to sprawiło, że internauci poszukiwać zaczęli alternatywnych sposobów na to, jak wyłączyć reklamy na Youtube i innych serwisach. Dość szybko najlepszą alternatywą dla klasycznych Adblocków okrzyknięta została stawiająca na prywatność przeglądarka Brave Browser.

Brave Browser – jeden prosty sposób na blokowanie reklam na Youtube i nie tylko

Jedną z najczęściej wymienianych zalet przeglądarki Brave Browser jest wbudowana usługa blokowania reklam. Warto podkreślić, że pozbycie się irytujących reklam nie tylko poprawi komfort korzystania z internetu, ale także szybkość i stabilność poruszania się po stronach internetowych (m.in. YouTube). Okazuje się, że usunięcie reklam może nawet kilkakrotnie przyspieszyć prędkość ładowania się kolejnych stron WWW.

Przejdźmy teraz do kwestii tego, jak oglądać Youtube bez reklam. Okazuje się, że najprostszym sposobem na to jest pobranie i zainstalowanie przeglądarki internetowej Brave Browser (kliknij).  Ponieważ przeglądarka ta domyślnie blokuje wszelkie reklamy, możemy w dowolnej chwili uruchomić interesujący nas film i obejrzeć go w całości, bez konieczności znoszenia choćby jednej reklamy. Ich blokowanie odbywa się automatycznie, natomiast Brave Browser daje nam także możliwość wyboru, które reklamy i trackery pozwolimy odblokować. To bardzo elastyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli wyłączyć reklamy nie tylko na YouTube, ale także na innych stronach internetowych.

Pobierz Brave Browser i oglądaj YouTube bez reklam

Sposób na oglądanie YouTube bez reklam na urządzeniu mobilnym (Android i iOS)

Reklamy, które pojawiają się podczas słuchania muzyki, lub oglądania twórczości ulubionego Youtubera na urządzeniu mobilnym są nie mniej irytujące, jak te, z którymi do czynienia mamy korzystając ze stacjonarnych urządzeń. Oczywiście, zdaniem Google jedynym sposobem na to, jak wyłączyć reklamy na Youtube jest wykupienie płatnego pakietu premium (YouTube Premium). Nie jest to jednak prawda, bowiem można zablokować reklamy na YouTube przy użyciu prostej metody.

Również i tutaj bowiem z pomocą przychodzi przeglądarka Brave Browser. Także i na urządzeniach mobilnych posiada ona wbudowaną, skuteczną technologię blokowania reklam, które mogłyby obniżyć nasz komfort oglądania. Brave Browser na urządzenia mobilne blokuje także trackery, uniemożliwiając wyśledzenie nas w sieci. Jeśli więc zależy nam na szybkim i trwałym zablokowaniu natarczywych reklam – wystarczy pobrać Brave Browser. Przeglądarka ta dostępna jest zarówno dla urządzeń Android, jak i iOS. Dzięki niej będziemy mogli oglądać i słuchać YouTube bez reklam za darmo. Kliknij tutaj, aby przejść do strony darmowego pobierania.

Dlaczego warto blokować reklamy z Brave?

Brave Browser to kompletna przeglądarka zaopatrzona w autorskiego, wewnętrznego Adblocka. Aby Youtube bez reklam był możliwy nie musimy więc pobierać dodatkowych rozszerzeń – reklamy blokowane są automatycznie. Zablokowanie natarczywych reklam znacząco przyspiesza prędkość każdej  strony www – jeśli jednak uznamy, że określone reklamy nam nie przeszkadzają, w każdym momencie możemy ograniczyć tę opcję. Jeśli zaś zechcemy, możemy nawet wziąć udział w programie nagród Brave i za oglądane przez nas materiały reklamowe zgarnąć ciekawe bonusy.

Ulubiona muzyka w tle, bez jakichkolwiek reklam, czyli YouTube w tle na Android i iOS

Blokowanie reklam na Youtube to jednak nie jedyna możliwość, jaką daje nam przeglądarka Brave. Daje ona bowiem także możliwość odtwarzania dźwięków w tle – możemy zatem kontynuować słuchanie ulubionej piosenki na Youtube jednocześnie wykonując całkiem inną czynność. Uruchomienie tej opcji na Androidzie i iOS jest bardzo proste – po kliknięciu w znajdujące się w dolnym, lewym rogu ekranu trzy kropki należy przejść do sekcji ustawień, a następnie zaznaczyć opcję “Aktywuj dźwięki w tle”. Dzięki temu będziemy mogli słuchać YouTube bez reklam w tle.

Odtwarzanie dźwięków w tle to kolejna opcja, jaką Google teoretycznie zablokowało za paywallem. Z Brave Browser nie musimy jednak posiadać konta Youtube Premium – zarówno ta usługa, jak i Youtube bez reklam możliwe są bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Skomentuj lub podziel się opinią