Wynajem samochodów dostawczych – jakie są jego rodzaje i kto może z niego korzystać?

0
631

Wynajem pojazdów mechanicznych może kojarzyć się większości z samochodami osobowymi. Sporo wypożyczalni na rynku posiada jednak w swojej ofercie również pojazdy dostawcze i busy. Co więcej, przeznaczone są one nie tylko dla firm, ale również dla osób prywatnych. W poniższym artykule postaramy się więc po krótce opisać, na czym polega zarówno krótkoterminowy wynajem samochodów w wypożyczalniach, jak i wypożyczanie tego rodzaju pojazdów na minuty. Zapraszamy!

Czym są pojazdy dostawcze?

Większości osób samochody dostawcze kojarzą się z ciężarówkami transportującymi towar do poszczególnych sklepów czy odbiorców. Nie jest to do końca poprawne formułowanie tej definicji, a to z uwagi na fakt, iż tego typu pojazdy określa się grupą samochodów ciężarowych.

Auta dostawcze służą natomiast przewozom mniejszych ładunków, a ładowność zależna jest w dużej mierze od segmentu. W większości przypadków, podwozie samochodów dostawczych jest takie samo jak w popularnych osobówkach. Od tego typu aut odróżnia je natomiast podział na dwa sektory – jeden przeznaczony dla kierowcy i maksymalnie dwóch pasażerów, a drugi dla towaru. Obydwie części są od siebie odseparowane ścianką, przez co nie ma możliwości przedostania się ładunku w głąb kabiny pasażerskiej.

Do samochodów dostawczych zaliczamy w głównej mierze furgony, chłodnie, kontenery czy plandeki. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najbardziej popularną szczególnie w kwestii wypożyczania. Część załadunkowa w standardowym furgonie jest w pełni zabudowana i w zależności od typu auta, posiada różne wymiary. Można znaleźć na niej zarówno drzwi tylnie, jak i rozsuwane boczne.

Wynajem samochodów dostawczych na minuty – czy się opłaca?

Wielu przewoźników oferuje swoim klientom auta dostawcze na minuty Wrocław. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku przeprowadzek, gdzie przewóz wszystkich rzeczy samochodem osobowym nie byłby w żaden sposób opłacalny. Dodatkowo, to idealna alternatywa dla korzystania z usług firm przeprowadzkowych, na których termin trzeba niejednokrotnie czekać tygodniami. W przypadku wynajmu na minuty, auto dostawcze zostaje udostępnione klientom od ręki. Nie ma tutaj żadnych formalności, a jedynym wymogiem jest oczywiście posiadanie przez najemcę czynnego prawa jazdy kategorii B. Stawki pobierane są za minuty korzystania lub za ilość przejechanych kilometrów. Nie są to wbrew pozorom duże pieniądze, dlatego nawet przy powolnym przenoszeniu rzeczy mamy pewność, że usługa ta się opłaci.

Czytaj również:  Jak zmniejszyć poziom hałasu w instalacjach przy użyciu tulejek redukcyjnych

Krótkoterminowy wynajem aut dostawczych – czym się różni?

Prawdę mówiąc, opcja wynajmu na doby jest bardzo porównywalna do wcześniejszej. Reguła jest jednak taka, że już od samego początku klient otrzymuje stałą stawkę oraz kaucję, którą musi zapłacić. We wcześniejszym przypadku jednak, klient nie jest w żaden sposób zobligowany do tankowania samochodu. Tutaj natomiast należy wyrównać poziom paliwa w baku przy zwracaniu go do wypożyczalni.

Obie opcje są dla klienta komfortowe, a ich wybór powinien zależeć już od indywidualnych preferencji najemcy.

Skomentuj lub podziel się opinią