AirCar, czyli futurystyczny latający samochód

0
1004

Przyszłość znana z filmów i książek science fiction zbliża się wielkimi krokami. Firma Klein Vision poinformowała, że AirCar otrzymał certyfikat zdolności do lotu. Oznacza to, że niebawem można spodziewać się masowej produkcji latających samochodów.

AirCar

AirCar to nic innego jak latający samochód. Pojazd może jeździć na czterech kołach, a także wypuścić skrzydła i niezbędne elementy samolotowe, aby wyruszyć w drogę powietrzną. Certyfikat wystawiony przez słowackie władze został wystawiony po dokładnym przetestowaniu AirCara w różnych warunkach, zarówno na ziemi, jak i w czasie lotu.

AirCar dla komsumentów

Firma Klein Vision po pozytywnym przejściu ich maszyny postanowiła kontynuować prace nad AirCarem. Następnym krokiem jest nowy silnik, który umożliwi osiągnięcie nawet 300 km/h w powietrzu, a zasięg będzie obejmować 1.000 km.

Zgodnie z założeniami firmy Klein Vision, AirCar powinien przejść ostateczne testy w 2023 roku. Oznaczałoby to, że już zaledwie w ciągu kilku lat pierwsze latające samochody pojawią się na ulicach i na niebie. Wygląda na to, że niebawem świat znów wykona ogromny technologiczny przeskok. Coś, co do niedawna było czystą fantazją, jutro może być zwykłą codziennością.

Skomentuj lub podziel się opinią