Co to jest Smart TV i jak sprawdzić, czy występuje w danym modelu telewizora.

0
262

Inteligentne telewizory z dostępem do sieci cieszą się niemałą popularnością. Pozwalają użytkownikom na znacznie więcej, niż w przypadku korzystania jedynie z dostępnych kanałów, które narzucają nam oglądanie tych treści, które są w danym momencie emitowane. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i w jaki sposób sprawdzić, czy dostęp do poszczególnych funkcji posiada również Twój telewizor?

Co to jest Smart TV?

Smart TV – co to jest i dlaczego mówi się o tych urządzeniach tak dużo? Najprościej mówiąc, mamy tutaj do czynienia z telewizorami, które mają nie tylko dostęp do internetu, ale też pracują pod systemem operacyjnym i mają własne aplikacje. Właśnie to daje użytkownikowi niezwykle wiele możliwości i spędzanie wolnego czasu tak, jak lubi najbardziej – na oglądaniu filmów, seriali, streamingów czy graniu w gry!

Warto tutaj wspomnieć o tym, że to właśnie Samsung był pierwszą firmą, która w 2009 roku postawiła na podłączenie telewizora do Internetu. Okazało się, że jest to jedno z tych wygodnych rozwiązań, z którego korzystamy do dzisiaj, a które stale jest udoskonalane i rozbudowywane!

Jak sprawdzić czy telewizor ma Smart TV?

Gdy wiemy już, co to jest Smart TV, warto również dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy dany telewizor posiada połączenie z internetem. Taka informacja będzie nam znana już na etapie kupowania urządzenia, gdyż jest to jedna z jego ważniejszych cech, na którą wielu użytkowników zwraca uwagę. Wystarczy po prostu zajrzeć do specyfikacji danego modelu.

Co jeszcze może być dla nas podpowiedzią? Wielu osobom zdarza się korzystać z telewizorów na wyjazdach, na przykład w wynajętym apartamencie czy pokoju hotelowym. Nierzadko podpowiedzią są również oznaczenia na pilocie i obecne tam guziki, które pozwalają na szybkie przełączenie do konkretnych aplikacji. Najprościej będzie jednak przejść do menu telewizora, gdzie dowiemy się o dostępności połączenia sieciowego.

Smart TV w telewizorze Samsung

Jak zostało już wspomniane, to marka Samsung jako pierwsza postanowiła połączyć telewizory z internetem. W aktualnej ofercie dostępne są modele Smart TV, które pozwalają użytkownikowi oglądać co chce i kiedy chce, a to wszystko za sprawą takich aplikacji jak np. Netflix, YouTube, Prime Video, Disney+, HBO Max, Player.pl, CANAL+, Polsat Box Go i inne. 

Jeżeli lubisz kinową jakość i duży ekran, to również i takie telewizory znajdziesz w ofercie. Wystarczy, że postawisz na 65-calowy ekran, który dostarczy Ci wiele wrażeń podczas oglądania ulubionych filmów czy seriali. Po prostu rozsiądź się wygodnie na swojej kanapie!

Warto dodać, że marka Samsung ułatwia również codzienne zarządzanie domowymi urządzeniami z wykorzystaniem aplikacji SmartThings. Wystarczy, że połączysz ze sobą telefon, telewizor czy komputer. W ten sposób zyskujesz możliwość łatwego sterowania. To bardzo wygodne i popularne rozwiązanie, które pokochali jego użytkownicy!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Skomentuj lub podziel się opinią