Czy można używać funkcji AirDrop na komputerach z systemem Windows?

0
1428

AirDrop to jedna z ważnych funkcji systemu iOS, która służy do udostępniania danych innym urządzeniom Apple (urządzenia iOS i Mac OS), które znajdują się w pobliżu. Dzięki niej z łatwością prześlesz np. swoje zdjęcia z iPhone na innego iPhone’a/iPada/Macbooka.

Wielu użytkowników zapewne się zastanawia, czy możliwe jest nawiązanie połączenia AirDrop z iPhone’a do Windows 10 PC lub laptopa. Odpowiedź brzmi: nie, komputer z systemem Windows nie obsługuje funkcji AirDrop. Niestety, ale nie istnieje żaden sposób, aby móc korzystać z funkcjonalności AirDrop na komputerze, aby przenosić pliki z iPhone’a do systemu Windows. Na szczęście istnieją inne sposoby na transfer plików pomiędzy iPhonem a Windowsem, z pominięciem AirDrop.

Alternatywa #1 dla funkcji AirDrop na Windows 7/8/10/11: transfer plików poprzez iTunes

iTunes to narzędzie do zarządzania urządzeniami mobilnymi, biblioteka multimediów i aplikacja kliencka dla sklepu iTunes, opracowana przez Apple Inc. Służy do przesyłania i zarządzania cyfrowymi plikami multimedialnymi na komputerach osobistych z systemem operacyjnym macOS i Windows.

Krok 1. Zainstaluj najnowszą wersję iTunes dla systemu Windows 7/8/10/11.

Krok 2. Podłącz iPhone’a do systemu Windows 10 za pomocą kabla USB iPhone’a. Kliknij przycisk iPhone w pobliżu lewej górnej części interfejsu iTunes.

Krok 3. Kliknij „Udostępnianie plików” w kategorii Ustawienia, wybierz plik do przeniesienia na liście po prawej stronie i kliknij „Zapisz”. Następnie wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik w systemie Windows 10.

Krok 4. Kliknij przycisk „Zastosuj”, aby zakończyć operację przesyłania.

Alternatywa #2 dla funkcji AirDrop na Windows 7/8/10/11:

Prawdopodobnie jest to najłatwiejszy sposób na AirDrop plików z iPhone’a do Windows 7/8/10/11

Jeśli napotykasz błędy przy korzystaniu z iTunes, to możesz skorzystać z alternatywnego programu o nazwie FoneTool, które może przenosić i tworzyć kopie zapasowe zdjęć, filmów, wiadomości, kontaktów i innych danych z iPhone’a/iPada/iPoda Touch na komputer z systemem Windows 7/8/10/11. FoneTool działa również z iPad (iPad mini/iPad Air/iPad Pro) i iPod touch(1/2/3/4/5

Czytaj również:  Program do montowania filmów: jak usunąć szumy z nagrania

Aplikacje możesz pobrać bezpłatnie i skorzystać z niej do przenoszenia plików z iPhone do systemu Windows 10.

Krok 1. Podłącz iPhone’a do komputera z systemem Windows za pomocą kabla USB i upewnij się, że został wykryty. I otwórz FoneTool. Następnie stuknij „Zaufaj temu komputerowi” na swoim iPhonie.

Krok 2. Kliknij „Transfer telefonu” > Znajdź „iPhone na PC” i kliknij „Rozpocznij transfer”.

Krok 3. Kliknij ikonę „+”, aby wybrać pliki, dla których chcesz wykonać „AirDrop”. Następnie kliknij przycisk „OK”.

Krok 4. Kliknij przycisk „Start Transfer”, aby rozpocząć proces przesyłania, możesz zmienić ścieżkę przechowywania w komputerze z systemem Windows. Czas przesyłania zależy od całkowitego rozmiaru wybranych plików.
Krok 5. Kliknij „OK”, gdy transfer zostanie zakończony.

Podsumowanie

Dzięki temu artykułowi otrzymałeś odpowiedź na pytanie „czy możesz użyć Airdrop z iPhone’a na PC z systemem Windows”. Pomimo tego, że nie ma możliwości na skorzystanie z funkcjonalności AirDrop w systemie Widnows, to są alternatywy, które pozwolą na transfer plików pomiędzy iPhonem a komputerem z systemem Windows. W tym celu skorzystaj z darmowych programów iTunes lub FoneTool, które pozwalają na transfery zdjęć, filmów, prezentacji i innych plików.

Skomentuj lub podziel się opinią