Czym jest strona internetowa?

0
261

Jeśli chcesz dotrzeć ze swoim przekazem do szerokiego grona odbiorców, musisz mieć własną stronę internetową – to dziś podstawa funkcjonowania w sieci. Niezaznajomionym z takimi technologiami oraz tym, którzy chcą dowiedzieć się o nich trochę więcej, wyjaśniamy pokrótce czym tak w zasadzie jest strona internetowa, z czego się składa i jak ją zbudować.

Co to jest strona internetowa?

Strona internetowa (strona WWW), to dokument udostępniony w internecie przez serwer WWW i wyświetlany za pomocą przeglądarki internetowej. Najczęściej tworzy się takie dokumenty w celach marketingowych – ich zadaniem jest prezentacja firmy i jej oferty lub marki osobistej. Można więc powiedzieć, że to cyfrowy odpowiednik folderu reklamowego. Do stron internetowych zaliczamy nie tylko witryny wizytówkowe, ale też blogi, fora, sklepy online i różnego rodzaju platformy rozrywkowe, w tym serwisy społecznościowe.

Z czego składa się strona WWW?

Każda strona WWW składa się z kodu HTML (HyperText Markup Language) i CSS (Cascading Style Sheets). HTML to zapisany językiem znaczników tekst określający strukturę i format treści, w którym zawarte są takie elementy jak grafika, animacje, pliki audio i video oraz hiperłącza. CSS natomiast definiuje kolory, czcionki, marginesy, układy i tym podobne aspekty estetyczne, odpowiada więc za stylizację strony i jej ogólny wygląd. Dodatkowo wiele stron internetowych wykorzystuje także PHP (Hypertext Preprocessor), skryptowy język programowania umożliwiający generowanie dynamicznych treści, przetwarzanie danych oraz zarządzanie sesjami. Więcej dowiecie się na https://alterpage.pl/strony-www/

Jak zbudować własną stronę?

Stronę internetową można zbudować na dwa sposoby: posługując się kreatorem albo tworząc kod programistyczny od podstaw. Kreator jest prosty i wygodny w obsłudze, jednak ma tę wadę, że opiera się na gotowych szablonach, zbudowana więc przy jego użyciu strona WWW nie będzie oryginalna. Tworzenie kodu od podstaw z kolei jest trudne i wymagające, zbyt trudne i zbyt wymagające dla laika. Najlepiej w takiej sytuacji zwrócić się po pomoc do profesjonalnych web developerów zawodowo zajmujących się projektowaniem stron internetowych na zamówienie. Tacy profesjonaliści potrafią szybko i wcale nie za tak duże pieniądze jak mogłoby się wydawać stworzyć w pełni oryginalną i funkcjonalną stronę WWW, która będzie doskonale spełniać swoją marketingową rolę.

Czytaj również:  Jak wybrać domenę i serwer (hosting) dla strony WWW?

Skomentuj lub podziel się opinią