Gdzie można oglądać filmy i seriale online?

1
1648

Sobotni wieczór to idealny czas, aby zrelaksować się przy ciekawym filmie lub serialu. Pytanie tylko, gdzie go obejrzeć? W telewizji? Niestety, ale tam najczęściej lecą stare produkcje, które powtarzają się po kilkanaście razy. Ile można oglądać to samo? Jest też szansa, że w telewizji nie znajdziemy nic ciekawego, a wtedy wieczór będzie zepsuty. Właśnie dlatego, zamiast tego dużo lepiej oglądać filmy i seriale w internecie! Takie rozwiązanie daje nam swobodę wyboru i umożliwia oglądanie ciekawych filmów wtedy, kiedy chcemy.

Legane filmy online

Istnieje wiele legalnych źródeł, dzięki którym możemy oglądać filmy online. Najpopularniejszym rozwiązaniem są platformy typu Netflix czy HBO Max. Chociaż serwisy te oferują szeroką gamę filmów i seriali, to czasem nie znajdziemy tam interesującego nas tytułu. Czy są alternatywy? Oczywiście, że tak! Zamiast korzystać z usług gigantów, możemy wybrać mniej popularny serwis VOD. To świetny sposób na legalne filmy przez internet. Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się fantastycznym seansem i umilić sobie weekend.

Pełna lista serwisów, na których można oglądać filmy online:

  • Netflix.com – najpopularniejsza platforma z filmami i serialami online
  • Amazon Prime – platforma VOD od firmy Amazon
  • Apple+ – platforma VOD od firmy Apple. Dostępne filmy oraz seriale.
  • Disney+ – najnowsza platforma steamingowa od Disneya. Dużo materiałów dla fanów gatunku fantasy.
  • HBO Max – platforma zawierająca produkcje HBO. W katalogu znajdują się filmy oraz seriale.
  • Viaplay.pl – platforma oferująca filmy oraz seriale online
  • Cda.pl – polska platforma VOD na której można znaleźć wiele filmów oraz seriali
  • VOD.tvp.pl – platforma VOD od Telewizji Polskiej
  • Player.pl – platforma VOD od grupy TVN
  • 35mm.online – stare polskie filmy w odświeżonej odsłonie

Alternatywne źródła filmów i seriali online

Popularne platformy VOD wymienione powyżej mają to do siebie, że są płatne. Niestety nie wszystkich stać na utrzymanie subskrypcji. Na ratunek takim osobom mogą przyjść portale udostępniające filmy i seriale za darmo. Aby znaleźć strony rozpowszechniające takie materiały, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google i wpisać hasła typu „Darmowe filmy online” bądź „Seriale za darmo online”. Oczywiście należy wspomnieć, że takie serwisy rozpowszechniają  produkcje nielegalnie. Ponadto, korzystając z takich miejsc można być narażonym na agresywne reklamy w formie pop-up’ów oraz pop-underów (wyskakujących okienek), prowadzące do złośliwych miejsc. Korzystając z takich platform filmów online należy zachować ostrożność.

 

1 comment

Skomentuj lub podziel się opinią