Jaki Internet dla firm w Gliwicach wybrać? Podpowiadamy

0
548

Prowadzenie firmy bez dostępu do Internetu pewnie i byłoby możliwe, natomiast z pewnością nie byłoby efektywne. W sieci pozyskuje się klientów, realizuje zlecenia, sprzedaje towary i usługi, a także promuje swoją markę biznesową. To ważne, aby mieć dostęp do szybkiego i przede wszystkim niezawodnego Internetu. Jeśli obecna usługa nie do końca spełnia Twoje oczekiwania i zastanawiasz się, jaki Internet dla firm w Gliwicach wybrać, to przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka praktycznych wskazówek.

Priorytetem powinien być Internet światłowodowy

Jeśli zależy Ci na tym (a na pewno tak jest), aby Internet w Twojej firmie działał szybko, stabilnie, niezależnie od pogody czy pory dnia, to zdecydowanie rekomendujemy Internet światłowodowy. Wciąż jest to najlepsza technologia, której nie zdetronizowały inne rozwiązania – włącznie z coraz popularniejszym Internetem satelitarnym.

Na szczęście w Polsce jest coraz mniej tzw. białych plam, czyli miejsc bez dostępu do szerokopasmowego Internetu. W samych Gliwicach nie powinno być żadnego problemu z doprowadzeniem takiego Internetu pod adres firmowy – niemal na pewno w pobliżu znajduje się już odpowiednia infrastruktura. Skontaktuj się z jednym z lokalnych dostawców i poproś o określenie warunków technicznych świadczenia usługi Internetu światłowodowego.

Internet symetryczny – znakomite rozwiązanie dla firm

Coraz więcej firm interesuje się technologią Internetu symetrycznego. Na czym to polega? Internet symetryczny gwarantuje identyczne parametry pobierania i wysyłania danych, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy rzeczywiście intensywnie korzystają z funkcji uploadu.

Jeśli np. zatrudniasz pracowników w modelu zdalnym i codziennie kontaktujesz się z nimi przez komunikatory, aplikacje do wideokonferencji, pracujesz z nimi w chmurze obliczeniowej, a przy tym wysyłasz duże pliki na serwery zewnętrzne i korzystasz z wielu urządzeń potrzebujących stałej wymiany danych (np. kamery IP, systemy serwerowe), to postaw na usługę Internetu symetrycznego.

Sprawdź parametry usługi

Wybierając usługę Internetu dla firm w Gliwicach nie sugeruj się wyłącznie prędkością pobierania (download) i wysyłania (upload) danych. W praktyce najważniejsza jest przepustowość łącza, która powinna być stała, niezależnie od aktualnego obciążenia sieci, pory dnia czy panujących warunków atmosferycznych.

Pod tym względem wciąż bezkonkurencyjny jest Internet światłowodowy, dlatego rekomendujemy skupienie się właśnie na tej technologii i traktowanie jej, jako wyboru podstawowego.

Ustal, czy usługę w przyszłości będzie można rozszerzyć

Jako właściciel firmy z pewnością planujesz rozwijać swój biznes, być może zatrudnić nowych pracowników czy docelowo przenieść całą sprzedaż do Internetu. Usługa dostępu do sieci powinna być zawsze perfekcyjnie dopasowana do realnych potrzeb Twojej działalności.

Stąd na etapie zawierania umowy koniecznie upewnij się, że w każdej chwili możesz rozszerzyć usługę, na przykład przechodząc na pakiet z gwarantowanymi wyższymi prędkościami pobierania i wysyłania danych – nazywamy to skalowalnością usługi.

Postaw na sprawdzonego dostawcę Internetu dla firm w Gliwicach

Równie ważne, jak wybór technologii dostępu do Internetu, jest to, aby znaleźć rzetelną firmę świadczącą tę usługę. Nic nam po super szybkim – w teorii – Internecie, jeśli usługa jest realizowana nieprawidłowo, regularnie przytrafiają się awarie, a deklarowane prędkości są niemożliwe do uzyskania w praktyce.

Jednym z najlepiej ocenianych dostawców Internetu dla firm w Gliwicach jest DG-NET. W ofercie tej firmy znajdziesz zarówno Internet światłowodowy (w tym symetryczny), jak i radiowy. Skontaktuj się z doradcą technicznym, który ustali, jaki rodzaj usługi może świadczyć dla Ciebie DG-NET.

Więcej wskazówek, które ułatwią Ci wybranie odpowiedniej usługi Internetu dla firm w Gliwicach, znajdziesz na stronie https://www.dg-net.pl/

Skomentuj lub podziel się opinią