Jaki internet wybrać?

1
236

Obecnie bez dostępu do szybkiego internetu trudno wyobrazić sobie życie w domy czy pracy. Kiedy szukasz najlepszej oferty internetu, do wyboru masz kilka wariantów. Który z nich będzie dla ciebie optymalny?

Prędkość internetu i stabilność łącza odgrywają w naszej codzienności coraz większą rolę. Jak zapewnić sobie komfort w postaci szybkiego łącza? Na te aspekty zwróć uwagę wcześniej niż po podpisaniu umowy z operatorem.

Internet światłowodowy czy mobilny? Co najlepsze do domu?

Podstawą korzystania z sieci na co dzień jest oczywiście internet domowy. Dziś wykorzystujemy szybkość łącza nie tylko do przeglądania stron internetowych, ale prędkość pobierania potrzebna jest nam przede wszystkim do grania w gry czy oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Pod tym względem bezkonkurencyjny jest światłowód. Wrocław, Warszawa, Kraków czy Gdańsk, ale też małe miejscowości coraz gęściej pokryte są elementami infrastruktury kablowej, która zapewnia optimum możliwości technicznych związanych z interentem. Pobieranie plików o dużej pojemności odbywa się błyskawicznie i bez obciążenia sieci. Dostępność usług jest stabilna, podobnie jak prędkość pobierania. Za pomocą światła tworzone jest stabilne łącze, które w praktyce oznacza dostęp do sieci bez limitu danych. Jedynym ograniczeniem jest tylko możliwość podłączenia się do infrastruktury, która zapewnia najszybszy internet. W wielu miejscowościach wciąż brakuje takich możliwości. Jaka jest alternatywa?

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście internet bezprzewodowy. Zasięg sieci LTE, a obecnie już 5G jest bardzo dobry i prawie w każdym zakątku kraju możemy korzystać z sieci w telefonie czy stacjonarnie. Internet mobilny dla domu to również bardzo wygodne rozwiązanie, które często nie odbiega znacząco od tego, co oferuje niejeden internet stacjonarny. Bezprzewodowy internet najczęściej ogranicza się do karty SIM, wobec czego równie dobrze możemy korzystać z niego mobilnie, jak i włożyć do routera, aby stworzyć stacjonarną sieć Wi-Fi.

Swobodny dostęp, czyli atuty internetu mobilnego

Instalacja internetu w dowolnym urządzeniu jest dzięki współczesnej technologii banalnie proste. Wystarczy karta SIM i odpowiedni sprzęt albo modem WiFi bądź inny nowoczesny router. W trakcie trwania umowy z operatorem można łączyć się z siecią z praktycznie każdego miejsca. Taka swoboda to spory atut chociażby dla osób, które często zmieniają adres zamieszkania albo potrzebują korzystać z szybkiego łącza poza domem. Co więcej wraz z wdrożeniem infrastruktury 5G znikają powoli problemy z prędkością łącza. Już dziś internet może osiągać mobilnie prędkość 600 mb/s, co pozwala szybko wysyłać nawet duże pliki danych. Możliwość korzystania na dowolnych urządzeniach sprawia, że nie potrzebujemy już dodatkowych ofert na inne usługi, jak np. dodatkowa paczka danych u operatora.

Co oferuje światłowód?

Wrocław i inne duże miasta w Polsce oferują naprawdę zaawansowaną technicznie sieć światłowodową, która dostarcza do domów i biur nieograniczony dostęp do sieci. Limit danych nie jest już problemem, a ryzyko rozłączenia jest minimalna. Wysokość abonamentu nie jest duża, za to oferuje w całym domu wyjątkowo szybki internet, stabilny PING oraz wygodne warunki korzystania. Wystarczy router, żeby stworzyć wygodą sieć WiFi w całym mieszkaniu bądź biurze. Światłowód, którego prędkość przekracza nawet 1 Gb/s to dziś optymalne rozwiązanie stacjonarne, dlatego jeśli szukasz internetu na dłużej i masz taką możliwość, światłowód powinien być twoim głównym celem. Zobacz oferty dostępne w twojej lokalizacji i zapewnij sobie optymalną prędkość wysyłania i niezawodny internet dla całej rodziny.

1 comment

Skomentuj lub podziel się opinią