Monitor gamingowy 144 Hz – czy jest odpowiedni dla wymagających graczy?

0
231

Realistyczna grafika czy widowiskowe akcje zdają się być standardem w przypadku gier, które aktualnie dostępne są na rynku. Jednak by móc doświadczyć wszystkich wrażeń, jakie oferują gry, niezbędny jest właściwy sprzęt, a dokładniej odpowiedni monitor dla graczy. Jednym z elementów, na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie, jest częstotliwość odświeżania. Czy w takim razie monitor gamingowy 144 Hz okaże się odpowiedni? Czym jeszcze kierować się przy zakupie? Sprawdź, jakie monitory gamingowe znajdziesz w ofercie marki Samsung.

Monitor dla graczy a niezbędne parametry

Przy wyborze urządzenia, jakim jest monitor gamingowy 144 Hz (lub o wyższej częstotliwości odświeżania) warto pamiętać o tym, że jego parametry powinny znacznie różnić się od monitorów wykorzystywanych na co dzień. Monitor dla graczy powinien cechować się lepszą rozdzielczością czy krótszym czasem reakcji, który jest kluczowy w przypadku zmagań z przeciwnikami.

Oprócz wymienionych wyżej parametrów bardzo ważny jest wygląd i design monitora. Dlaczego to tak istotne? Warto w tym miejscu poświęcić chwilę urządzeniu, jakim jest monitor gamingowy zakrzywiony. Takie rozwiązanie oferuje graczowi zupełnie nowe doznania w czasie gry i sprawia wrażenie jakby użytkownik był otoczony przez zdarzenia toczące się na ekranie monitora. Doskonałym przykładem będzie monitor dla graczy Odyssey G97NB 55″ UHD, 165Hz, 1ms. To urządzenie, które charakteryzuje się nie tylko dużym ekranem, ale również krzywizną 1000R, która sprawia, że obraz otacza Twoje pole widzenia, a monitor gamingowy zakrzywiony zapewnia maksymalną immersję.

Monitor gamingowy 4K a częstotliwość odświeżania ekranu

Jak już wspomniano w tekście, parametrem, do którego powinno się przywiązywać dużą wagę, wybierając monitor gamingowy 4K jest częstotliwość odświeżania ekranu. Dlaczego jest tak ważna?

Częstotliwość odświeżania ekranu to nic innego jak liczba klatek, jakie wyświetlane są na monitorze w ciągu jednej sekundy. W przypadku standardowych użytkowników, którzy monitor wykorzystują do prac biurowych czy surfowania po internecie, wystarczająca częstotliwość odświeżania ekranu to 60 Hz. Jeśli jednak wyborem jest monitor dla graczy, w takiej sytuacji częstotliwość odświeżania powinna wynosić minimum 144 Hz, aby dostarczyć jak najlepszych wrażeń. Oczywiście warto pamiętać, że w zależności od potrzeb użytkownika lub w sytuacji, gdzie jest się profesjonalnym graczem, można rozważyć monitory o częstotliwości odświeżania takiej jak 165 Hz lub 240 Hz.

Monitor gamingowy 144 Hz – czy jest wystarczający?

Czy monitor gamingowy 144 Hz to rozwiązanie wystarczające dla gracza? Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji i wyników, jakie chce osiągnąć. Jeśli użytkownikowi bądź użytkowniczce zależy na maksymalnej płynności i uzyskaniu jak najlepszych osiągów, warto zdecydować się co najmniej na monitor gamingowy 144 Hz. W przypadku marki Samsung, użytkownicy mają do wyboru nie tylko monitory gamingowe 144 Hz, ale również o częstotliwości 165 Hz. Dla najbardziej wymagających polecane są monitory gamingowe 240 Hz.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Skomentuj lub podziel się opinią