Program do montowania filmów: jak usunąć szumy z nagrania

0
2393

Usuwanie szumów z nagrania odgrywa ważną rolę w jakości wideo i audio, ponieważ widzowie zawsze są zainteresowani wyraźnym wideo, gdzie wszystko dobrze słychać i widać, co zapewnia lepsze wrażenia. Obecnie istnieje wiele urządzeń do nagrywania wysokiej jakości dźwięku, ale większość z nich wciąż nie spełnia profesjonalnych standardów. Hałas w tle zrujnuje film, nawet jeśli treść jest wystarczająco interesująca.

Movavi Video Editor: program do usunięcia szumu z wideo desktop

Movavi Video Editor pozwala nie tylko edytować wideo w systemach Windows i Mac, ale także usuwać zbędny szum z sekwencji audio. Dzięki różnorodnym funkcjom i intuicyjnemu interfejsowi program ten jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników i wykorzystując ten program ty lekko odpowiesz na swoje pytanie: jak usunąć szumy z nagrania?

Krok 1. Zainstaluj program Movavi Video Editor na swój komputer

Pobierz program Movavi Video Editor, uruchom plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wyświetlanymi na ekranie komputera. Za kilka minut będziesz mógł przystąpić do pracy.

Krok 2: Prześlij pliki

Kliknij przycisk Dodaj pliki i wybierz plik wideo lub audio, który chcesz edytować. Przesłany plik zostanie dodany do Biblioteki plików. Stamtąd przeciągnij go do ścieżki wideo lub ścieżki audio.

Krok 3 Usuń szum tła

Aby stłumić szum, kliknij plik na osi czasu i z menu Więcej narzędzi wybierz opcję Audio. Następnie kliknij Eliminacja szumu.

Należy pamiętać, że zbyt duża redukcja szumów może spowodować zniekształcenie dźwięku.

Krok 4. Zapisz wynik

Kliknij Zapisz, aby zapisać edytowany klip lub plik audio, a następnie wybierz format wideo lub audio, w którym chcesz wyeksportować nagranie. Następnie naciśnij przycisk Start.

Istnieje wiele programów komputerowych, które pozwalają pozbyć się dźwięków tła. Wymagają pobrania i instalacji, ale mają największą różnorodność narzędzi i funkcji oraz są szybsze niż programy online. Dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć o dwóch kolejnych alternatywnych programach, za pomocą których można również usunąć zbędny szum z wideo.

VEED: jak usunąć szumy z nagrania online

Niezależnie od tego, czy nagrywasz swój pierwszy utwór, miks muzyczny, podcast czy głos lektora, narzędzie do usuwania szumów tła firmy VEED jest najlepszym narzędziem do czyszczenia dźwięku bez utraty jakości dźwięku! Hałas w tle spowoduje utratę profesjonalnego wyglądu Twojego filmu i utratę słuchaczy. Usuń niechciany dźwięk z audio lub wideo za pomocą naszego oprogramowania do usuwania szumów opartego na sztucznej inteligencji.

Krok 1: Pobierz, wypal lub wybierz szablon

Prześlij dźwięk do VEED lub rozpocznij nagrywanie za pomocą wbudowanego rejestratora dźwięku online. Możesz także zacząć od wybrania szablonu (dla filmów).

Krok 2: Oczyść dźwięk

Kliknij swój plik na osi czasu i kliknij Wyczyść dźwięk. Wbudowana sztuczna inteligencja automatycznie usunie szumy tła z audio i wideo.

Krok 3: Edytuj wideo lub audio i udostępnij

Zmaksymalizuj profesjonalne narzędzia VEED, aby Twoje wideo lub audio było jeszcze lepsze. Możesz dodać muzykę w tle, głosy i nie tylko. Eksportuj projekty w formacie mp3 lub mp4.

Adobe Audition: oprogramowanie do nagrywania i edycji dźwięku

Adobe Audition to profesjonalne oprogramowanie do nagrywania i edycji dźwięku z wieloma funkcjami. To doskonały wybór do edycji dźwięku w pełnym wymiarze godzin. Dla tych użytkowników, którzy potrzebują tylko od czasu do czasu poprawić dźwięk w filmie, program może wydawać się zbyt drogi. Aby dowiedzieć się, jak usunąć obce dźwięki z nagrania dźwiękowego, wykonaj poniższe instrukcje.

Krok 1

Dodaj nagranie audio do programu i kliknij Efekty. Wybierz opcję Redukcja szumów / Przywracanie, a następnie Redukcja szumów.

Krok 2

Wybierz fragment nagrania, w którym wyraźnie słychać szum tła, a następnie kliknij Capture Noise Print, a następnie Select Entire File. Przesuwaj suwaki Dopasuj redukcję szumów i Zmniejsz o, aż nie będzie słychać szumu.

Jakie jeszce aplikacje można wykorzystać do tłumienia hałasu?

Poniżej podajemy listę aplikacji, które można również uznać za program do usuwania obcych szumów z filmów.

Aiseesoft Video Converter Ultimate

Aiseesoft Video Converter Ultimate ma narzędzie do usuwania szumów w swoim zestawie narzędzi i oferuje najbardziej profesjonalny, a jednocześnie łatwy sposób usuwania szumów tła na komputerze. Możesz usunąć szum tła automatycznie lub ręcznie i zachować oryginalną jakość pliku.

System operacyjny: Windows, Mac.

Plusy:

 • Swobodnie edytuj i dostosowuj wiele ścieżek audio.
 • Włącz redukcję szumów audio.
 • Obsługa konwersji wsadowej dla wszystkich ścieżek audio.
 • Dostosuj ustawienia wyjściowe przed eksportem.

Wady:

 • Importowanie dużego pliku wideo może zająć trochę czasu.

Aspose Video Remove Background Noise

Aspose Video Remove Background Noise to darmowa aplikacja do usuwania szumów tła z wideo. Aspose wykonuje korekcję za pomocą sztucznej inteligencji bez interwencji użytkownika. Wystarczy zaimportować wideo z komputera lub Internetu i pobrać wynik w odpowiednim formacie. Wszystkie pobrane pliki są usuwane w ciągu 24 godzin.

Systemy operacyjne: Mac OS, Linux, Android, IOS.

Plusy:

 • Umożliwia dostosowanie obiektów za pomocą łącza URL.
 • Możesz sformatować klip do formatu MP4, WEBM, MKV, WMV i innych.
 • Dostępne całkowicie bezpłatnie i bez ograniczeń.

Wady:

 • Można poprawiać tylko obiekty AVI.
 • Niewygodne zarządzanie i przestarzały projekt strony.

Denoise Audio

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie szumu tła z dźwięku, powinieneś wypróbować Denoise Audio. Cały interfejs użytkownika jest intuicyjny, z przyciskami funkcyjnymi i jest bezpośrednio nastawiony na redukcję szumów.

Plusy:

 • Dokładny i przejrzysty interfejs.
 • Szybkość przetwarzania.

Wady:

 • Za mało narzędzi do edycji plików audio.
 • Częste błędy podczas tworzenia dźwięku z redukcją szumów.

VSDC

Filtry audio dostępne są w darmowej wersji edytora VSDC. Najskuteczniejszy filtr audio do usuwania szumów tła z pierwszej kategorii nazywa się “Gate”. “Gate” dobrze współpracuje z dźwiękami takimi jak szum klimatyzatora lub wentylatora, hałas procesora w komputerze i inne dźwięki o niskiej częstotliwości. W przypadku głośnych, nagłych dźwięków, takich jak kliknięcia lub hałas upuszczonych obiektów, dostępny jest oddzielny filtr audio „Medium”.

Plusy:

 • Profesjonalne narzędzia do edycji całkowicie bezpłatne.
 • Jest moduł nagrywania ekranu.
 • Bezpośrednie przesyłanie plików do sieci społecznościowych.

Wady:

 • Niezbyt intuicyjne sterowanie, trudne dla początkujących.
 • Musisz dostosować niuanse techniczne wymagające wiedzy.
 • Powoduje duże obciążenie procesora.

AVCLabs Video Enhancer AI

AVCLabs Video Enhancer AI to narzędzie dla systemów Windows i Mac wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji w celu ulepszenia ogólnego wyglądu wideo, a także obejmuje redukcję szumów materiału filmowego i inne funkcje.

Plusy:

 • Łatwy w użyciu.
 • Zapewnia elastyczne plany subskrypcji.
 • Automatyczne usuwanie szumów.

Minusy:

 • Nie obsługuje starszych procesorów graficznych.
 • Może zapisywać ulepszone filmy tylko w formacie MP4.

Pixop Denoiser

Pixop Denoiser to doskonałe oprogramowanie do cyfrowej redukcji szumów i usuwania, które sprawi, że Twój film będzie krystalicznie czysty i wyraźny.

Plusy:

 • Redukuje szum cyfrowy, usuwa ziarno i inne artefakty.

Minusy:

 • Trudne do zrozumienia dla początkujących.

***

Cóż, czy teraz możesz dokonać wyboru?

Skomentuj lub podziel się opinią